Menu

استفاده از اپوکسی در ساخت و ساز

  • ش/آگوست/2020

1. مرمت ستون ها، راهروها و سقف
2. جایگزینی مناسب برای سرامیک ها
3.استفاده از پولی پوکساید در راه پله ها
4.برای کف کارخانه ها، پارکینگ ها و فرودگاه ها
5. بهره گیری از پولی پوکساید جهت ساخت گروت های اپوکسی
6.قیرهای اصلاح شده توسط پولی پوکساید
کفپوش های اماکن صنعتی و کارخانه مواد قلیایی، روغن و … در تماس، با مواد سمی و یا خورنده
از همین جهت یکی از بهترین گزینه ها برای این اماکن استفاده از کفپوش های ساخته شده با پولی پوکساید است.
کفپوش های اپوکسی میتوانند ضد اسید،آنتی استاتیک(کانداکتیو)،انتی باکتریال و… باشند.

اپوکسی

مهمترین ویژگی کفپوش های ساخته شده با پولی پوکساید


استفاده از کفپوش اپوکسی مزایایی به دنبال دارد. این نوع کفپوش از طول عمر بالایی برخوردار بوده و در برابر فشار وارد بر آن بسیار مقاوم می باشد. کفپوش های اپوکسی از چسبندگی بالایی برخوردار می باشد و در میان سایر کفپوشها بهترین چسبندگی به بتن را دارد.
از دیگر مزایای این گونه کفپوش ها میتوان به قیمت مناسب آن با توجه به کیفیت آنها در مقایسه با سایر کفپوش ها اشاره کرد. همچنین هزینه نگهداری از این مدل کفپوش بسیار مقرون به صرفه می باشد. تنوع رنگ بندی کفپوش اپوکسی از جمله مزیت های آن ها محسوب می شود. این کفپوش در برابر حرارت و مواد شیمیایی نیز از مقاومت بالایی برخوردار می باشند.
نمونه ای از بهترین کفپوش هایی که می توان در بیمارستان استفاده کرد، کفپوش اپوکسی بیمارستانی می باشد. چرا که این گونه کفپوش ها سطح یکدستی دارد و به همین خاطر در برابر رشد باکتری مقاوم می باشد و به عنوان نمونه ای از کفپوش های آنتی باکتریال شناخته می شود. از دیگر مزیت های کفپوش های اپوکسی عایق بودن آن در برابر جریان الکتریسیته می باشد. از این رو استفاده از آن ها در سالن هایی که افراد دائما با برق سر و کار دارند، انتخاب مناسبی می باشد.

معایب کفپوش های ساخته شده با پولی پوکساید

کفپوش های ساخته شده از پولی پوکساید می توانند خیلی لغزنده باشند. در یک منطقه که ممکن است مستعد ریختن آب روی زمین باشد، کفپوش اپوکسی انتخاب خوبی نیست. شما می توانید بافتی را به کف اضافه نمایید تا لغزندگی محصول را کاهش دهید از جمله این روش ها اجرای پوست پرتقالی یا سیلیس پاش کردن کفپوش اپوکسی می باشد.
این کف پوش در برابر اشعه خورشید در دراز مدت دوام ندارد و با تغییر رنگ و همچنین از دست دادن خاصیت UV چسبندگی و لایه لایه شدن دچار اضمحلال می گردد.
بهتر است کفپوش ساخته شده از پولی پوکساید در محیطهای باز ا جرا نگردد.
قیر اصلاح شده توسط پولی پوکساید ملات ی با چسبندگی بالا می باشد.
از این قیر برای کف آسفالت جاده ها، پل ها و سایر اماکن استفاده می شود.

موارد استفاده از اپوکسی در دکوراسیون د اخلی

استفاده از کفپوش های سه بعدی در منازل بسیار رایج شده،اما شاید شما نیز با تبلیغات این نوع کفپوشها جدیدا در اینستاگرام، تلگرام و… روبه رو شده باشید. از این کفپوشها میتوان برای آراستن آشپزخانه ، سرویس بهداشتی و… بهره گرفت.
کفپوش اپوکسی سه بعدی جلوه ای تازه به محیط داخلی خانه شما میدهد و هر فردی که وارد منزل شما میشود لحظه اول کاملا شگفت انگیز شده و نمی داند که باور کند یا خیر. کفپوش سه بعدی با کمک گرفتن از چاپ سه بعدی که انجام میگیرد و همچنین رزین اپوکسی اجرایی می شود . این نوع کفپوش اپوکسی می تواند محیط داخلی خانه شما را متفاوت از دیگران و با جلوه ای فوق العاده نشان بدهد و این را بدانید که حال از هر پوششی یرای کف مورد نظر خود استفاده میکنید که معمولا از چوب، سرامیک، لمینت هستند توانایی مقابله با اپوکسی سه بعدی را ندارند. جالب بودن این نوع کفپوش این است که از تصاویر زاویه دار یا همان پرسپکتیو و با در نظر گرفتن لایه های نیمه شفاف زیادی استفاده میشود تا حس سه بعدی بودن منتقل شود .

نحوه استفاده از کفپوش اپوکسی در فضای بسته

ابتداهر عکس و طرحی را که میخواهید به صور ت کفپوش اپوکسی سه بعدی در بیاورید را انتخاب کنید و آن را ویرایش و تغییر میدهیم ، پرسپکتیوی مناسب با مکان مورد نظر ایجاد میکنیم که این نوع کفپوش ها حس بسیار جالبی را در هر مکانی به وجود می آورند و روش کار ما به این صورت می باشد که عکسها یا طرحهایتان را با دستگاه هایی حرفه ای پرینت، چاپ می کنیم و بعد از آن عکس پس از چاپ را بر روی سطح مورد نظر می چسبانند و در انتها روی عکس را با لایه هایی از لاک الکل و مواد اپوکسی می پوشانند. کارهای ذکر شده انجامشان به این راحتی ها هم نیست ولی در کل به صورت بالا انجام میگیرد.

اپوکسی

ویژگی کفپوش اپوکسی سه بعدی

1. جنس : رزین اپوکسی
2.یکپارچه و بدون هیچ گونه درز
3.قابلیت اجرا بر روی سطوحی مانند : سیمان ، بتون ، سنگ ، سرامیک ، کاشی ، پارک
4. یک دست بودن کفپوش اپوکسی سه بعدی
5. شفافیت و براقیت
6. ضد آب ، روغن و سایر مایعات
7. انواع طرحها و رنگ ها
8. سرعت در اجرا

کاربرد کفپوش اپوکسی سه بعدی

1.مناسب ترین کاربرد برای سرویس بهداشتی، حمام و سالن های پذیرایی
2. مورد استفاده برای اماکن مسکونی و تجاری
3.مراکز بهداشتی
4. مکان های توریستی
5.هتل ها
6. رستوران ها
7. استخرها
8.آمفی تئاترها
9.سینماها

مخاطرات کاری

کار با ماده پولی پوکساید ممکن است منجر به بروز آلرژی و آسم بشود.
به همین دلیل در هنگام کار با این ماده باید نکات ایمنی را رعایت نمود.
همچنین بیسفنول آ که در رزین پولی پوکساید مورد استفاده قرار می گیرد، عاملی شناخته شده در ایجاد اختلال در کار غدد درون ریز است.